
Za nami wyjątkowe 1-dniowe zajęcia edukacyjne „Warsztaty na wypasie” realizowane w ramach projektu „Dobre praktyki w zakresie ochrony cennych przyrodniczo siedlisk
i gatunków w PK „Orlich Gniazd”.
Warsztaty organizowane były przez Zespół Parków Krajobrazowych Oddział w Smoleniu.
Podczas zajęć uczestnicy poznali piękno Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, tradycje pasterskie oraz dobre praktyki ochrony muraw kserotermicznych. Nie zabrakło części plastycznej z filcowaniem wełny, kreatywnych zabaw, a także wyjątkowych zajęć terenowych „Zooterapia”, podczas których można było spędzić czas wśród owiec i alpak.
Wspólnie tworzyliśmy, integrowaliśmy się i aktywnie spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu. Było dużo uśmiechu, dobrej energii i niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i wspaniałą atmosferę! Każdy wrócił zadowolony, bogatszy o nowe doświadczenia i piękne wspomnienia.
FENX.01.05-IW.01-0023/24 w ramach działania FENX.01.05 Ochrona przyrody i rozwój zielonej infrastruktury, priorytetu FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko
z Funduszu Spójności, w programie Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027.
#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE#ZPKWŚ #Przyroda #zpkwssmolen







